בחזרה לעמוד מאמרים

01 אפר צום מיצים לניקוי רעלים

ניקוי רעלים מהגוף באמצעות צום מיצים

 

        במהלך החיים אנו צוברים כמות ניכרת של רעלים בגופנו, הן מגורמים פנימיים (חילוף החומרים הטבעי בגוף, לחצים ומתחים) והן מגורמים סביבתיים חיצוניים רבים כמו: זיהום אוויר ומים, עישון, מזון מרוסס, מתכות כבדות, צבעי מאכל, ממתיקים מלאכותיים, תרופות ועוד. אותם רעלים נאגרים בכבד ובתאי הגוף ומקשים על תפקודו.הפעולה הראשונה שעלינו לעשות היא לבחון כיצד אנחנו יכולים לצמצם את המשך חדירת הרעלים לגופנו ולאחר מכן לגשת למלאכת ניקוי הרעלים. 

על מנת למזער את הצטברות הפסולת והרעלים, יש לצרוך מזון טבעי ואיכותי (רצוי מגידול אורגני), לאכול לאט וברוגע, ללעוס היטב את המזון, לאכול 5 – 6 ארוחות קטנות בשעות קבועות ולהימנע מ"נשנושים" וצריכת מזון קלוקל (ג'אנק) וחסר ערך תזונתי.

ניקוי רעלים בעזרת צום מיצים

אחת הדרכים המומלצות לנקות את הגוף מרעלים הינה באמצעות צום מיצים, לפחות פעמיים בשנה ורצוי בעונות המעבר. תקופת הפסח והאביב היא העונה הנוחה והמתאימה ביותר לניקוי פנימי ומהווה "חלון הזדמנויות" לעשות זאת מבחינת מזג האוויר ונוחות הביצוע של הניקוי.  

מומלץ לבצע את ניקוי הרעלים באמצעות צום מיצים למשך מספר ימים לצד יצירת שינוי באורח החיים, מעבר לתזונה טבעית ואיכותית, תוך מתן דגש לצמצום צריכת מזונות מעובדים, ביצוע פעילות גופנית סדירה, טיפול במתחים, שינה ומנוחה ועוד.

צום המיצים, מתקיים במסגרת סדנה מודרכת, הוא מתון, הדרגתי ובטוח ובמהלכו שותים מיצים מפירות או מירקות מגידול אורגני, הנסחטים במקום ומוגשים מיד לאחר הסחיטה. המיצים מספקים את רכיבי התזונה החיוניים לחילוף החומרים, לנטרול הרעלים המשתחררים ולסילוק מזהמים שונים מהגוף. בערב שותים מרק מירקות שורשיים.

למיצי הפירות והירקות יש השפעה חזקה על פינוי פסולת ורעלים מהגוף. מיצים טריים של פירות וירקות הם מזון חשוב ובעל ערך תזונתי גבוה שתורם רבות לבריאותנו. המיצים מכילים מים טהורים ומגוון רחב של ויטמינים, מינרלים, אנזימים, חומצות אמינו, פחמימות, כלורופיל וחומרים נוגדי חמצון ואנטי-סרטניים. היות והמיץ נטול סיבים, הרכיבים התזונתיים נספגים בגוף בקלות רבה, כמעט ללא מאמץ של מערכת העיכול וכך יכול הגוף לנצל במהירות וביעילות את החומרים המזינים הנמצאים במיץ. לכן, הם טובים גם במצבי בריאות וגם במצבי מחלה. 

הימנעות מצריכת מזון במהלך צום המיצים מאפשרת לכבד ולכליות לעסוק בנטרול רעלים ובפינויים מהגוף בקלות וביעילות. רעלים וכימיקלים מצטברים בכבד בדם, במפרקים ובתאי השומן. במהלך הצום מתפרקים תאי שומן רבים והפסולת שהצטברה בהם מפונה מהגוף.

לצום המיצים יתרונות רבים נוספים בנוסף לפעולה העיקרית של ניקוי פסולת ורעלים. לדוגמא: חיזוק המערכת החיסונית, שיפור חילוף החומרים בגוף, תוספת אנרגיה וחיוניות, הפחתת מתחים, מנוחה שלמה, גמילה מהתמכרויות, הקלה וסיוע בתופעות ובעיות כרוניות כמו: כאבי ראש, אלרגיות, הפרעות במערכת העיכול, הנשימה, העור, העצבים, הלב וכלי הדם ועוד. 

בנוסף, הצום מהווה טיפול קוסמטי לעור הפנים ברמה שלא ניתנת להשגה על ידי קרמים חיצוניים.

צום-מיצים, מהווה עבור רבים בארץ ובעולם נקודת מפנה בביצועו של השינוי המיוחל לשיפור ואיזון התזונה ואורח החיים, זאת כיוון שהצום מהווה מעין מנגנון של "כוונון מחדש " של הגוף (הנקי מרעלים והתמכרויות) , אשר לאחריו באפשרותנו להחליט על יציאה לדרך חדשה של בריאות ואיזון גופני ונפשי.

הערה: קיימות "שיטות" נוספות לניקוי רעלים מהגוף באמצעות צמחי מרפא, גלולות, חוקן, קולוניק ועוד. לדעתי, ביצוע ניקוי גוף ללא הפסקה בהרעלת הגוף (באמצעות צום), מכבידה על הכבד ועל מערכות הפינוי והתועלת מהתהליך מוטלת בספק.


בחזרה לעמוד מאמרים

052-5407173
×