צום מיצים- תכונות המיצים

מיץ ירקות 'ירוק'

מורכב ממלפפון, גבעול סלרי, קישוא, פטרוזיליה, נבטים.
יתרונות: המיץ דל קלוריות (ללא סוכר) מעולה להרזיה ומתאים במיוחד לחולי סוכרת או אנשים המוגבלים בצריכת סוכרים. עשיר באשלגן (משתן) מועיל לטיפול בבצקות, לחץ דם גבוה ואבנים בכליות.

מיץ ירקות 'אדום'

מורכב מגזר, סלק, מלפפון, קישוא, סלרי, פטרוזיליה.
יתרונות: התוספת של סלק וגזר למיץ ה"אדום" מוסיפה מתיקות ושפע של ויטמינים, מינרלים ונוגדי חימצון המיץ עשיר בבטא קרוטן, ויטמינים B, C, D, E, K ומינרלים שונים: סידן, זרחן, אשלגן, נתרן ויסודות קורט המינרלים האלקליים שבמיץ ובמיוחד הסידן והמגנזיום, מסייעים בניקוי ובהרגעת דפנות המעיים. בטא קרוטן מסייע בריפוי דלקות במעיים ומשפר את תפקוד הריריות בגוף. האשלגן (משתן) מועיל לטיפול בבצקות לחץ דם גבוה ואבנים בכליות. המיץ מועיל במצבי עצירות ואנמיה. (קראו בהמשך על יתרונות נוספים של מיץ גזר).

מיץ תפוזים

מיץ תפוזים טרי עשיר בויטמינים A, וC- ומכיל גם כמויות קטנות של ויטמינים B-1, B-2, B-6, E, K ביוטין, חומצה פולית, אינוסיטול, ניאצין, ביופלונואיד ו11- חומצות אמינו. הוא מכיל מינרלים שונים: סידן  כלורין, זרחן, אשלגן, נחושת, פלואור, ברזל, מגנזיום, מנגן, סיליקון ואבץ.
מיץ תפוזים, כמו מיץ אשכוליות ומיץ לימון, הוא מנקה רב עוצמה של דרכי העיכול. הוא משפר את החדירות והעמידות של דפנות נימי הדם ומסייע בריפוי שטפי דם תת-עוריים. גם הלב והריאות ייצאו נשכרים משתייה סדירה של מיץ תפוזים. תזונה עשירה במיצי הדרים מסייעת רבות למניעה ולריפוי הצטננויות מיצי הדרים משומרים, מרוכזים או קפואים אינם מועילים כמו המיץ הטרי.
למרות התועלת הבריאותית הרבה, עודף מיצי הדרים מעלה את רמת החומציות בדם ושואב את הסידן מהמערכת. לכן מומלץ לצרוך 3-6 כוסות קטנות בשבוע בלבד. אם שותים כמות גדולה יותר, יש להגביר את הפעילות הגופנית כדי לנטרל את עודפי החומצה.
מיץ תפוזים מועיל בדלקת מפרקים, הפרעות בתפקוד הכבד והריאות, דלקת ריאות, דלקת חניכיים, חסר  דם (אנמיה) ובעיות בדם, הצטננות, חום, מחלת לב, לחץ דם גבוה, עיכול לקוי, צפדינה, בעיות עור הפחתת משקל.

מיץ תפוחים

מיץ טרי מתפוחי עץ לא קלופים מספק ויטמינים A, B-1, B-2, B-6, וC-, ביוטין, חומצה פולית וחומצה פנטותנית. הוא מכיל מינרלים רבים: כלורין, זרחן, אשלגן, נחושת, פלואור, ברזל, מגנזיום, סודיום, סיליקון וגופרית. הודות לתכולת המינרלים הגבוהה הוא טוב במיוחד לבריאות העור, השיער והציפורניים.
מיץ תפוחים עוזר במניעה ובטיפול בהצטננות, שפעת וזיהומי מעיים. הוא מפעיל את מערכות ההגנה של הגוף, הפועלות נגד רעלנים שמקורם בבקטריות. המיץ הטרי מכיל כמות גדולה של פקטין היוצר במעיים קריש שסופח אליו רעלים שונים וממריץ את פעולתם. מסיבה זו הוא נחשב כמסדיר הפרעות עיכול כמו שלשול ועצירות.
מיץ תפוחים מועיל בדלקת מפרקים, שיגרון, הפרעות בתפקוד הכבד והכליות, עצירות, עיכול לקוי, הפחתת משקל.

מיץ ענבים

מיץ ענבים טרי מספק ויטמינים A, B-1, B-2, וC-. הוא מכיל מינרלים רבים: סידן, כלורין
זרחן, אשלגן,נחושת, פלואור, ברזל, מגנזיום, מנגן, סיליקון וגופרית. מיץ ענבים טבעי ממריץ את חילוף החומרים, מזרז את עיכול המזון, את סילוק חומרי הפסולת ומסייע בניקוי הגוף ובהרזיה. הודות לתכולת המינרלים הגבוהה שבו, הוא מסייע בניקוי ובבניית הדם וממריץ את פעולת הניקוי של הכבד.
מיץ ענבים מועיל בשיגרון, הפרעות בתפקוד הכבד והכליות, חסר דם ובעיות בדם, סרטן, עצירות, חום,  טחורים, עיכול לקוי, גודש בקרומים הריריים, בעיות עור, הפחתת משקל.

מיץ גזר

מיץ הגזר הוא מלך מיצי הירקות. הוא עשיר במיוחד בפרו-ויטמיןA שהופך בגוף לויטמין A מיץ הגזר מכיל גם ויטמינים B, C, D, E, K ומינרלים שונים: סידן, זרחן, אשלגן, נתרן ויסודות קורט המינרלים האלקליים שבמיץ ובמיוחד הסידן והמגנזיום, מסייעים בניקוי ובהרגעת דפנות המעיים. הם גם  מחזקים את העצמות ואת השיניים ומועילים לעור לשיער ולציפורניים. מיץ גזר טרי ממריץ את העיכול והוא  גם בעל השפעה משתנת קלה. תפקיד חשוב נוסף הוא ניקוי הכבד. שתייה סדירה של מיץ גזר מסייעת לכבד להיפטר ממרה ישנה ומשומנים עודפים, וכאשר רמת השומנים יורדת, יורדת גם רמת הכולסטרול. מיץ גזר  הוא גורם אנטי סרטני מובהק. הוא מנטרל ומסלק גורמי סרטן. הוא פועל כאנטי-אוקסידנט ומחזק את  המערכת החיסונית ואת עמידות הגוף כנגד טפילים וחיידקים.
אין מינון רעיל של מיץ גזר. שתיית יותר מחמש כוסות של מיץ גזר בשבוע עלולה לגרום לעור שיצהיב מעט אבל זוהי תגובה לרעלים שמפריש הכבד. כדי למנוע את תופעת ההצהבה, כדאי להקטין את כמות מיץ הגזר על-ידי דילולו במים או במיצי ירקות אחרים. כשהוא מעורבב במיצים אחרים, ובעיקר במיצי נבטים ובמיצים  ירוקים, מיץ הגזר הוא מרכיב מאזן המוסיף לתערובת טעם מתקתק נעים, משפר את ערכם התזונתי ומזרז  את עיכולם.
מיץ הגזר מועיל במצבי: אקנה, שיגרון, אסטמה, בעיות בשלפוחית השתן, סוכרת, קדחת השחת, הפרעות בתפקוד הכבד, הריון ולידה, בריחת סידן, בעיות בעצמות, סרטן, בעיות עיניים, קטרקט, בעיות בעור כיבים,חולשה (עיכולית או שרירית), הפחתת משקל.

מיץ מלון

מיץ מלון עשיר בויטמינים: A, B קומפלקס וC-. הודות לכך מיץ המלון הוא מזון מצוין לעור ולעצבים.
כל זני המלון מכילים שפע ויטמינים, מינרלים, אנזימים והרבה סוכר טבעי לא מרוכז. מיץ מלון מצנן את הגוף ומנקה את מערכת העיכול.
מיץ מלון מועיל במצבם של: הפרעות בשלפוחית השתן, עצירות, הפרעות בתפקוד הכליות, בעיות עור.

052-5407173
×